Egy külföldi baleset útvesztői
Magyarországon a legalacsonyabb a biztosítók által kifizetett átlagos gépjárműkár összege. Ha külföldön ér minket baleset, a kinti törvények szerint kell kárunkat rendezni!
Mostanában sokan mennek külföldre síelni, megeshet, hogy autóbaleset részesei leszünk. Ilyenkor a Nemzetközi Zöldkártya Egyezmény előírásai alapján a minket ért kárt a baleset bekövetkezésének helye szerinti ország törvényei alapján kell rendezni.
– Ezt hajlamosak a magyar biztosítók elfelejteni: nem egy olyan eset fordult elő, amikor az Ausztriában balesetet szenvedett autó javításának költségeit az osztrák helyett a magyar kárrendezési joggyakorlat alapján kívánta megtéríteni a biztosító magyarországi kárrendezési megbízottja? – mondja Vinkelman István igazságügyi gépjármű műszaki szakértő, aki szerint kártérítési igényünk rendezését nem vagyunk kötelesek a külföldi biztosító magyarországi megbízottjával elvégeztetni, közvetlenül az anyabiztosítóhoz is fordulhatunk.
A hazai biztosítók túlzott mértékben avultatnak és alacsony munkadíjjal számolnak
A hazai biztosítók a kárrendezéskor a lehető legalacsonyabb munkadíjakkal számolnak, az öt évnél idősebb autók esetében a beépített új alkatrészekre értékemelkedést vonnak le. Ezt, az avultatást külföldön nem alkalmazzák, nem beszélve a munkadíjak közti óriási eltérésről. Az ember azt gondolná, a kárrendezési megbízottak az ő érdekeit képviselik, ám ez gyakran nem így van, érdemes szakértő segítségét kérni, hogy a legkedvezőbb kártérítést sikerüljön elérni ?- teszi hozzá a BÜSZI Kft. ügyvezetője. Nemrég jelent meg egy összehasonlítás, hol mekkora összeget fizetnek ki egy gépjárműkár után. Magyarországon ez átlag 272 ezer forint, Szlovákiában 335, Ausztriában 634, a németeknél, olaszoknál egymillió forint felett van az átlag. A hazai, példátlanul alacsony összeg összefüggésben lehet a kötelező felelősségbiztosítás egyre lejjebb nyomott díjával.
Mire figyeljünk, ha már a baleset bekövetkezett?
Fotózzuk le a másik autót, hogy annak rendszáma, a sérülés, és ha lehet, a mi autónk is látszódjon. Készítsünk távolabbi fotót is, melyen a járművek helyzete is látható. Tudjuk, mi szerepel a papíron, amit aláírunk, mert például az olasz rendőrök hajlamosak a hazai fél javára feltüntetni a történteket. A baleseti bejelentőn fontos beikszelni az autók helyzetét, az alján fel lehet tüntetni, a kockákból hányat jelöltünk be.
Nagyon fontos a Baleseti Bejelentő helyes kitöltése, mert egy rossz kitöltéssel akár a teljes kártérítést is elbukhatja. ( Házi Péter Forrás: Feol.hu )
Szolgáltatásaink:
- Személyi sérüléssel kapcsolatos kárigények intézése
- Nemzetközi és belföldi baleseti kárigények összeállítása
- Élet és baleseti járadékigények összeállítása
- Sérelemdíj igények érvényesítése
- Biztosítói kárrendezés gyorsítása
- Gépjárműkárok rendezése
- Igazságügyi műszaki kárszakértői tevékenység
- Biztosítási szakjogász általi jogi képviselet
- Európai baleseti bejelentő (kék-sárga) letöltése.
- Személy és árufuvarozók biztosítási szerződéseinek felülvizsgálata a kárrendezési specialista szemszögéből
Kérdésem lenne, a párom és egy masik személy aki az autót -vezette ausztriába pár hónappal ezelőtt..nekik ment egy masik autó az üzemben tartó akkor meg én voltam és nekem jött egy levél miszerint „en” vagyok a hibas ezért ki kell fizetnem majdnem 2 millió forintot pedig ott sem voltam, milyen buntetes járhat hogyha nem fizetem ki ezt az összeget?
Kedves Bianka!
Ha volt érvényes kgfb szerződése akkor a biztosításnak kellene fizetnie. Vannak egyes esetek amikor a biztosító visszakövetelheti a kártérítést. A károkozásért az üzembentartó a felelős. Több információra lenne szükségem, hogy segíthessünk. A kapcsolatot itt tudja felvenni irodánkkal.