Gépjármű adásvételi szerződés minta 2024 letöltés
Az elmúlt évhez képest a nyomtatvány és nem változott. A 2024. évi gépjármű adásvételi szerződés minta ingyenesen letölthető, melyet akár számítógéppel is kitölthet!
Az adás-vételi szerződést hány példányban kell kitölteni?
Az autó adásvételi szerződést minimum kettő eredeti példányban kell kitölteni, de célszerű inkább négy példányban kinyomtatni lefénymásolni, melyeket lehetőleg kék tollal – az eladó, a vevő és a tanúk is – írjanak alá! Az eladó és a vevő az autó adásvételi szerződés minden oldalát lássa el szignójával! A szerződésnek vannak kötelező elemei, ezért célszerű ezt az ingyenesen letölthető adás vételi szerződés minta nyomtatványt használni.
- 1 eredeti a gépjármű eladójáé
- 1 eredeti a vevő példánya
- 1 db eredeti szükséges a vevőnek a 15 napon belüli okmányirodai gépjármű átíráshoz (az eredeti adásvételi szerződést bevonják!)
- 1 db szükséges az eladónak az autó eladásának 8 napon belüli okmányirodai bejelentéséhez (lehet másolat is, de az eredeti adásvételinek is ott kell lenni)
A gépjárműátírás menete adás-vételi szerződés kitöltése után
Az adásvételi szerződés aláírásakor az eladó kötelező biztosítása azonnal megszűnik, a vevő pedig KGFB kötésre kötelezett. Ha előre nem gondoskodott a kötelező biztosítás megkötéséről, akkor bizony a hazaúton nincs érvényes kgfb biztosítása.
Szóval az autó, motor, teherautó, utánfutó, stb jármű adásvétel utáni lépések a következők:
- kötelező biztosítás kötés a tulajdonos vagy (ha van) üzembentartó nevére (az autó adásvétel előtt, vagy elindulás előtt célszerű online megkötni)
- eredetiségvizsgálat az árakról és menetéről a linkre kattintva olvashat
- autó átírás 15 (!) napon belül, a gépjárműátírás költségeit itt kiszámíthatja
A gépjármű átírás részletes szabályairól, menetéről a linkre kattintva olvashat.
Utoljára frissítve: 2024.01.02.
Mi az eljárás ,milyen nyomtatvány kell ha 2 tulajdonos lesz 50-+50 arányban .Van e erre külön nyomtatvány.
Egy nyomtatványt célszerű használni, és fel kell tüntetni a tulajdoni hányadot is.
A fenti letölthető adás-vételi nyomtatvány is alkalmas lehet, vagy bármely más ami a tartalmi követelményeknek megfelel.
Itt egy másik autó adásvételi szerződés mintát is le tud tölteni a linkről, itt pedig az átírási költségeket is ki tudja kalkulálni.
„Sima” gépjármű átírás, elvileg a kötelező maradhat a régi, csak be kell jelenteni a kgfb biztosítónál a tulajdonosváltást.
Üdv.Mi a helyzet akkor.Ha én ma vettem egy autót.Megírtuk az adásvételi szerződést.Elindultunk haza.Már fél úton jártunk amikor kigyulladt egy lámpa a müszerfalon.Félreálltunk.De nem vagyok szerelő.Tovább mentünk.Pár km mulva a motor felpörgött.És nem esett vissza a fordulat.Félreálltam.Felnyitottam a motorháztetőt.Akkor már fujta a vizet.Mit lehet ilyenkor tenni.Mivel hogy az elöző tulaj áradozott a motorról.Te adásvételikor nem mondott hibát a motorról.Van e ilyenkor megoldás?A választ előre is köszönöm.
Üdv!
Gyorsan vissza az eladóhoz, el kell állni az adás-vételtől. Ha autókereskedéstől vette köteles visszaadni a vételárat, ha magánszemélytől akkor nem…
Holes László
Lehet-e az adásvételi szerződést tanúként a két szülőnek aláirni,ha a vevő a gyermrkük!!
Kedves László!
Amennyiben a gyermek (vevő) kiskorú, az adás-vételi szerződés aláírását (vevő) a kiskorú képviseletében valamely szülőnek kell aláírni.
Az a szülő értelemszerűen már nem írhat alá tanúként.
Honnan lehetne letölteni olyan adásvételi szerződést, amiben kiskorú a vevő és a törvényes képviselője lenne az üzembentartó?
Üdvözlöm!
Próbáljon a neten keresni Word-ben szerkeszthető gépjármű adás-vételi szerződést. A vevő adatai részt másolja, és illessze be a vevő adatai alá, majd nevezze át „Törvényes képviselő adatai”-ra.
Kiskorú vevő esetén az eladó, a vevő és a törvényes képviselő adatait is kell hogy tartalmazza a szerződés.
A kiskorú vevő nevében a törvényes képviselő ír alá.
Adasvételi szerződéskor érvényes ha a vevő a valalkozasa pecsétjêvel tőlti ki?!
igen
Magyar rendszámu autónkat szeretnénk ukrajnában forgalomba helyezni. Mi a teendőnk? Forgalmi, biztosítás, müszaki, minden érvényes. A kocsi a feleségem nevén van ő magyar állampolgár én ukrán vagyok. Ukrajnában élünk.
Üdvözlöm!
Nemzetközi kárrendezéssel foglalkozunk, így a gépjármű külföldi honosításával kapcsolatban pontos információt nem tudok adni.
A kivitel előtti teendőkről a Kormányablaknál érdeklődjön, a forgalomba helyezésről pedig az ukrán hatóságnál.
Üdvözletem!
A következő kérdéseim lennének!
1.Vásárolok egy autót rövid ídőn belül a mostani gépjárművemet átadnám a volt feleségemnek aki az én lakcímemre van hivatalosan bejelentkezve …….ebben az esetben adás-vételi szerződést kell írnom vagy elég lenne az üzembentartói is…….mindezt azért kérdezném,hogy ebben az esetben az én mostani bónusz fokozatomat a megvásárolandó új autóra szeretném tetetni és ahoz elég az üzembentartói is!?
Viszont a feleségemnek is van a nevén gépjármű amit meg a lányomnak a nevére írnánk át ajándékozás címén(kell vásárlási összeg a szerződésben?) amivel tisztában vagyok!
Szóval mi lenne a legolcsóbb és legjobb megoldás én és a volt feleségem közötti ügymenetre,(Egyszerre írni egy időpontra az adásvételiket esetlegesen üzembentartóit és az ajándékozási szerződéstt!?)hogy az én új autómra megkapjam az idáig gyűjtött bónuszomat és a feleségem B8-as bónusza se vesszen el ő is tudhassa tovább vinni bónuszát az én volt autómra!?
Várom megtisztelő válaszát!
Tisztelettel:József
Kedves József!
Javasolt eljárási sorrend a következő:
– Volt felesége ajándékozza oda lányuknak az autót. Lányuk lesz a tulajdonos, egyben az üzembentartó is. Az ajándékozási szerződés dátumával lányuk kössön egy új kötelező biztosítást. Feltételezem előzménybiztosítása nincs, új belépő lesz a kgfb rendszerben. Fiatal kora és jogosítványa miatt az A0 kgfb díj elég magas lesz. Valahol egyszer el kell kezdeni…
Felesége az ajándékozási szerződés dátumával és annak másolatával mondja le a régi kgfb-t, fizesse meg a díjat is.
– Ha volt felesége nem akar tulajdonjogot szerezni az autóban akkor nem kell átíratni, elég az üzembentartói jogot átadnia részére. Az ügymenet azonos a fent leírtakkal.
– Ön megköti az új autójára a kgfb-t és előzménybiztosításban jelzi a korábbi rendszámot, kötvényszámot és biztosítót. A bonus megmarad / átkerül az új autóra.
Üzembentartója vagyok egy autónak, melynek tulajdonjogát szeretném megszerezni, A kgfb. évfordulója 2021. május 12., már a Biztosítótársaság felé újrakötést jeleztem. Mikor érdemes a tulajdonjogot megszerezni, hogy ne kelljen kétszer kgfb díjat fizetnem.
Válaszát előre is köszönöm:
Tisztelettel: Ágnes
Üdvözlöm!
Tulajdonos változás során az üzembentartó szerződés megszűnik. pl. Ha ma újra tulajdonosa lesz az autónak, az üzembentartóként az évfordulóig kifizetett díj visszajár Önnek (kérni kell).